News and Events

Our Events & Announcements

Live Webinar Προσωπικής & Επαγγελματικής Ανάπτυξης με την Χριστίνα Αρχοντούς

Θέλεις να εξελιχθείς στον τομέα σου;

Λάβε μέρος στο Live Webinar Προσωπικής & Επαγγελματικής Ανάπτυξης με την Χριστίνα Αρχοντούς, Psychology & Personal Development Coach.

Γιατί να λάβεις μέρος στο Live Webinar;

Οι ικανότητές σου παίζουν εξαιρετικά σημαντικό ρόλο στην επαγγελματική σου πορεία και εξέλιξη. Αυτό δεν μπορεί να το αμφισβητήσει κανείς!

Τι γίνεται όμως με την προσωπικότητα;
  • Πόσο σημαντικό ρόλο διαδραματίζει η προσωπικότητά σου στην καριέρα σου και στην εξέλιξή σου μέσα στον τομέα των ξενοδοχείων, της εστίασης και του τουρισμού;
  • Πώς φροντίζεις για την προσωπική σου ανάπτυξη και πώς γίνεσαι καλύτερος επαγγελματίας στον τομέα σου;
  • Έχεις πλάνο για την επαγγελματική σου εξέλιξη στον χώρο εργασίας σου ή μήπως σε οδηγεί η τύχη;
  • Πώς αναγνωρίζεις και αξιοποιείς τις δικές σου δεξιότητες, ικανότητες και ταλέντα στο επάγγελμά σου;

Ομιλήτρια: Χριστίνα Αρχοντούς, Psychology & Personal Development Coach

Η Χριστίνα Αρχοντούς είναι καθηγήτρια στο μάθημα Προσωπικής και Επαγγελματικής Ανάπτυξης στο κολέγιο Akademia. Είναι εγγεγραμμένη Σχολική Ψυχολόγος, με Πτυχίο Ψυχολογίας και κάτοχος Μεταπτυχιακού Τίτλου στη Σχολική/Εκπαιδευτική Ψυχολογία. Επιπλέον, είναι Πιστοποιημένη Εκπαιδεύτρια, Σύμβουλος και Ομιλήτρια από την ομάδα του John Maxwell, Αμερικανού συγγραφέα και ομιλητή σε θέματα ηγεσίας. Η Χριστίνα συνεργάζεται με Κέντρα Υποστήριξης και Επιχειρήσεις, εφαρμόζοντας αξιολογήσεις προσωπικότητας και καθοδηγώντας ομάδες.

Τι θα μάθεις στο Live Webinar;

Συγκεκριμένα θα μάθεις πώς το δικό σου στυλ συμπεριφοράς επηρεάζει άμεσα την προσωπική και την επαγγελματική σου ζωή. Πρέπει να γνωρίζεις πως έχει σημαντικό αντίκτυπο σε:

Αυτογνωσία: Αν κατανοήσεις το δικό σου στυλ συμπεριφοράς, θα καταλάβεις καλύτερα τα κίνητρα, τους φόβους, τις ανάγκες και τις προτιμήσεις σου.

Επικοινωνία:
Μπορείς να βελτιώσεις την επικοινωνία σου, κατανοώντας πώς το δικό σου στυλ συμπεριφοράς επηρεάζει την μετάδοση των μηνυμάτων στους γύρω σου.

Διαχείριση Συγκρούσεων:
 Σε περίπτωση που το δικό σου στυλ συμπεριφοράς συγκρούεται με αυτό των άλλων, καλό θα ήταν να γνωρίζεις πώς προλαμβαίνεις ή διαχειρίζεσαι αυτές τις συγκρούσεις, βελτιώνοντας την αρμονία και τη συνεργασία.

Λήψη Αποφάσεων: Κάνε πιο ισορροπημένες και αντικειμενικές αποφάσεις αναγνωρίζοντας πιθανές προκαταλήψεις.

Αυτό-βελτίωση και Ανάπτυξη: Η αυτογνωσία σου επιτρέπει να αναγνωρίσεις περιοχές που χρειάζονται βελτίωση και ανάπτυξη, να θέσεις στόχους και να ακολουθήσεις συγκεκριμένες δράσεις για την επίτευξη τους.

Συμπλήρωσε τα στοιχεία σου εδώ και λάβε μέρος στο ΔΩΡΕΑΝ Live Webinar για την Προσωπική & Επαγγελματική Ανάπτυξη που θα γίνει την ερχόμενη Τρίτη 5 Μαρτίου 11:00-12:00.